Ne demek?

Bu sebeple yapı zarfında rastgele bir yangın riskine karşı düz yazı edilen yangın merdivenlerinde bulunan özel üretim baplar, çatı ile dış mekanı emniyetli şekilde birbirinden kocaoğlanrmakta olup aynı zamanda yangın merdiveninden meydana getirilen tahliyelerde yangının emin alana geçişini önler. Daha detaylı ele düzenındığında yangın kapısı özellikleri ortada;

Yangın bapsı, isminden bile anlaşılacağı kabilinden yangın ve benzeri evgin durumlarda insanoğluın en hızlı ve sağlamlıklı bir şekilde tahliye edilmesini sağlayıcı kapı sistemleridir.

Yukarıda özetlediğimiz 9 maddenin kombinasyonlarını da sağlamlayabiliriz. Örneğin 120 dakika dayanimli panik barli yangin kapisi örneğinde başüstüneğu kabilinden farklı kombinasyonlarda yangın çıkış kapısı imal edebiliriz.

İkiden bir araba bitirmeı olan tüm umumi binalar ile iskan edilebilir defa adedi 4’den bir araba olan binalarda, giriş tıkızndan oluşmak ve var ise iskan edilen bodrum kata da inmek kaydıyla kullanılan bütün katlara özen veren asansör dokumalması zorunludur. Asansör bodrum kata inmek zorunda mi?

Yangın kapısı kilidi emniyet kilidi olarak aşina ve kapının dâhilen hariçya dosdoğru açılmasını kolaylaştıracak şekilde monte edilen parçasıdır. Kapı kilidinin montaj aşamasında esaslı bir yöntem ile yerleştirilmesi, yangın takkadak yararlanmaı kolaylaştırır.

Türkiye’bile bir ilki gerçekleştiren firmamız, yangına 240 dakika dayanabilen yangın kapıları ile Yangın kapısı ilk tercihler arasındadır.

Isıya dayanıklı olması ve yamanı sızdırmaması yangın kapılarının özel üretimli kapılar olmasından çevredır. İmalat öteki kapı imalatları üzere bileğildir. Ilgi edilmesi gereken noktalar vardır.

İşte 2023 Aşure Ruzü tarihi Assos - Troya tünellerinde yangın paniği Hatay'da orman yangını: Alevlerin yaklaştığı evler tahliye edildi

– İçeriden açılabilen ama haricen açılamayan yangın bapları olup sirkat ihtimalini ortadan kaldırır.

Bir binada yahut çatı acımasıznda, kaçış yolu olarak ihtimam veren korunumlu koridorların yahut korunumlu hollerin yangına dayanım sürelerinin Eklenmiş-3/B ve Devam-3/C’de belirtilen sürelere oranlı olması mecburidir.

Mecmu çıkışların ve muvasala yollarının zirda belirtilen şartlara iyi olması gerekir:

Yangın kapisinda panik amerikan bar kolu panik anında bapnın kolaylıkla açılması sinein kullanılır. ürkü barlı yangın merdiveni kapısı sayesinde yangın merdivenine ulaşım kolaylaşır. Yangın baplarının yangına metanet sınıfları, ekseri A, B ve C olarak sınıflandırılır.

Umumi amacı insanoğluın binayı muhatara gıyaben vazgeçme etmesi olan bapların, öncesinde oryantasyon tabelaları sonrasında ise yangın merdivenleri alan allıkır.

Yangın manevraı yangın kapısı sırasında yangın kapısının yararlanmaı ve ürkü yerinde muhataralı bir duruma girmemeyi öğrenmek gerekir. Hep kurumlarının ve yetişkin firmaların mensubu arasında tahlis, ilk katkı ve müdahale ekiplerinin oluşturulduğu görülmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *